Prší mi na moje noviny!

Klidně říkejte, že jsem staromódní, ale mám předplacené noviny. Konkrétně se jedná o Mladou frontu DNES, což by časem mohlo být téma na samostatný příspěvek o kvalitě tohohle plátku, která se snad měsíc od měsíce limitně blíží úrovni našeho nejprodávanějšího deníku (gratulace jde do vydavatelství Ringier). Dnes se chci dotknout něčeho jiného: absolutního diletantství společnosti Mediaservis, která mi moje noviny doručuje.

Takže předně: bydlím v rodinném domku. Máme zahrádku, která je spíše menší než malá, do baráku vcházíme z ní a to znamená, že máme i branku, na kterou možná jednou pověsím cedulku „přijdu hned“, a už nikdy nepřijdu. Zatím tam máme poštovní schránku, do které kromě ohromujícího množství reklamních letáků (nebráníme se, máme čím topit v kamnech) každé ráno v tichosti dorazí moje noviny.

Schránka má leccos za sebou, pamatuje i pubertální výstřelky mých spolužáků, kteří zkoušeli její výdrž metodou výbuch-smích, takže do ní trochu teče. Neříkám, že je to v pořádku, ale myslím si, že takových lidí, kterým trochu teče do schránky, bude docela dost.

Prší mi na moje noviny!

V Pákistánu to dělají čtenářům schválně, šmejdi! Zdroj: Creative Criminals

Deštivých dnů je v České republice v průměru okolo sedmi, osmi do měsíce (nekecám, našel jsem si to). A to jsou přesně ty dny, kdy trpím, nadávám, ale nic jiného mi nezbývá. Jsem zhýčkaný vysokoškolák, mám velmi rád chození do školy až po obědě, do postele chodím okolo druhé ranní a vstávám před dvanáctou, takže pokud prší solidně, za čtyři hodiny (jedenáct třicet mínus sedm třicet) si noviny nejenže nepřečtu, ale vyždímám z nich tolik vody, že bych s ní mohl jít vytírat. Ne že bych snad vytíral nějak často.

Věřím, že venkovních schránek v dnešní panelákově-bytové době není tolik. Spousta lidí má naopak schránku vevnitř v domě nebo pod střechou, takže by trocha solidarity neškodila. Vím, že v rámci těch asi deseti korun, které noviny studenty stojí, je potřeba zaplatit opravdu hodně lidí a techniky (pár těch lidí znám a v tiskárně v Malešicích jsem byl – je fakticky úžasná) a přesto či právě proto je mi líto, když si ty noviny nakonec nepřečtu.

MYByl by tak obrovský problém, ať už organizační nebo finanční, dát doručovatelům novin do aut sáčky, do kterých by noviny zabalili v případě, že prší a doručují je do venkovní schránky? Já bych si totiž i tu kačku připlatil.