První zprávy

Už v minulosti jsme tak trošku sjížděli hlavní zpravodajskou relaci České televize. Nelíbí se nám ani zprávy, které přinášejí ostatní české stanice pro drogově závislé obecenstvo. Dnes však přicházíme s fenoménem, který je k vidění napříč všemi stanicemi: Všichni chtějí mít zprávy první.

Nevím, který vygumovaný programově-marketingový expert usoudil, že k úspěchu zpravodajské relace stačí to, aby začala o pět minut dříve než na ostatních stanicích. Kdysi dávno existovala krásná doba, kdy Události na ČT začínaly ve čtvrt na osm po chlapci, který má čapku z novin, Televizní noviny odstartovaly s úderem půl osmé a na Primě se dělo cosi divného.

Ale pak Prima řekla ne! Rozhodla se, že její nové zprávy začnou v sedm. Budou přeci první a vůbec nebude vadit, že mají hnusné studio, nesympatické moderátory a ráčkující reportéry. A protože na České televizi to s těmi moderátory a reportéry není o moc lepší (zdravíme Kubu Železného), začínají Události už nějakou dobu také v 7. Ba ne, dokonce za pět minut sedm! A když ČT, tak my na Primě taky!

První zprávy

No a Barrandov strašně nutně potřebuje být plnoformátovou televizí se vším všudy, takže potřebuje hlavní zpravodajskou relaci. A protože 19:30 ani 18:55 není dostatečně cool, poběží od začátku příštího roku na Barrandově První zprávy od 18:45. Aby toho nebylo málo, Prima prodlouží své zpravodajství na hodinu dvacet (protože zprávy na Nově do 20:20 jsou tak úspěšné)… a dílo zkázy je dokonáno.

MYHele, vážení, nechcete začínat třeba už o půl sedmé? A není vlastně libovolná zpravodajská relace po setmění na ČT24 první večerní, takže První zprávy na Barrandov jsou podfuk? A co odpolední televizní noviny v pět večer, to už je přeci v zimě taky tma, ne? Tak si založíme novou televizi a začneme s hlavní zpravodajskou relací od roku 2015 již v 16:30? Chápete, že to děláte blbě?!