Silvestr

Znáte tu hořkou pachuť, když se vás přátelé i lidé, kterým jste po celý zbytek roku celkem u zadku, od začátku prosince ptají, kde budete na Silvestra a co budete dělat? Cítíte taky ten pocit, že no matter what, jedenatřicátého se prostě musíte skvěle bavit a nejede přes to vlak? Nesnáším to.

Nesnáším ten pocit, že právě dělám Sophiinu volbu, jen jsem si tak trochu pořídil paterčata. Zatímco běžné páteční večery sestávají z výběru mezi +- dvěma místy, kde byste měli a/nebo chtěli být, Silvestr posouvá rozhodování do zcela nové dimenze.

Nesnáším Silvestry s horou lidí, které v lepším případě vidíte potřetí v životě (a stále si nepamatujete jejich jména, protože představeni jste byli předloni při podobné příležitosti). Prostě jste se ocitli skrze společné přátele na jednom místě a děj se vůle boží.

Nesnáším jednodenní Silvestry, které sestávají z ranního příjezdu, odpoledního bugru, večerního pospávání, popůlnočního alkoholického přesčasu, spánku do oběda, čtyřhodinového úklidu zapůjčené garáže a večerního odjezdu pod vlivem zbytkáče.

Nesnáším Silvestry na náměstí, na kterém se víc než co jiného musíte bát o svůj život, protože ožralých magorů s kulovými pumami z vietnamské tržnice je tam více než nalitých nezletilých (a těch je tam hodně).

Silvestr

Nesnáším Silvestry na horách, které jsou přeplněné ruskými turisty a penězchtivými majiteli chat (nic proti tomu, trh je trh), takže vás pobyt vyjde na pěkný ranec a musíte se nedejbože zúčastnit večerní silvestrovské zábavy v prostorách ubytovacího zařízení za skromných patnáct set káčé. To je proboha nějaká nová móda?!

Nesnáším svým způsobem i svůj vysněný silvestrovský den ve společnosti přátel. S YouTube, Chatroulette, Activitami, dobrým jídlem, pár flaškami Bohemky, procházkou a pokojným návratem do nepříliš vzdálených domovů. A vlastně bych se docela rád profackoval za to, proč. Až totiž dojde o půl dvanácté na hodnocení uplynulého roku a vzpomínání na předchozí Silvestry, bude se nám možná po všech těch nesnášených horách, náměstích i garážích tak trochu stýskat.

MYNemohli bychom prostě prohlásit nepovedený konec světa za den jedna a celé silvestrovské a novoroční taškařice pro příště zrušit? Pít, jíst a kouřit méně můžeme snad i bez toho.

Ať už strávíte svého Silvestra kdekoliv, přejeme vám do příštího roku vše dobré a budeme rádi, když nám zachováte přízeň.