Simon Brit Püt

Jsem fanouškem toho, když si rádia utahují z lidí pomocí podvodných telefonátů. Dokonce jsem vždy stál za tím, že drtivá většina hovorů v rámci Mrázkovy ústředny na Evropě 2 není smyšlená. I tahle legrace má však své meze. Je potřeba, aby byla fér.

To se rozhodně nedá říct o projektu Libora Boučka a Evropy 2 Simonu Brit Pütovi. I když stanice již v prosinci minulého roku přestala produkovat nové díly, což lze jen kvitovat s povděkem, dají se některé archivní stále dohledat na webu Evropy 2.

Libor Bouček si v tomto krátkém pořadu stavil za cíl zkoušet český národ ze znalostí anglického jazyka pomocí telefonátů do vytipovaných podniků a pokládání několika zcela základních dotazů. Příjemci hovorů jsou zmateni a je to všechno velká prča.

Simon Brit Püt

Zoufalý Londýňan Simon by možná nebyl tak zoufalý, kdyby neměl tak blbý otázky. Foto: @Doug88888

Podívejme se krátce, na co všechno a kde se Libor Bouček alias Simon Brit Püt vyptává:

  • „Proč žijí ženy v průměru déle než muži?“ v kosmetických studiích,
  • „Doprovodíte mě na sobotní svatbu?“ v prodejně nadměrných oděvů,
  • „Přestaňte s těmi zvěrstvy!“ v restauracích,
  • „Existuje něco silnějšího než láska?“ v železářství,
  • „Mám šanci jít s vámi na rande?“ v prodejně nátěrových hmot,
  • a spousta dalších…

Uznávám, že znalost angličtiny je mezi prostým lidem v České republice často žalostná, nicméně pokud by na mě v podobné situaci někdo vyrukoval s takovou otázkou, nevěděl bych, co na to mám říct ani v češtině, natož v nějakém cizím jazyce.

MYSimone Brit Püte, Libore Boučku, jednoznačně vás podporuji v utahování si z neznalosti obyvatelstva naší krásné země, avšak hrajte to fér. Chtěl bych vidět vás v situaci, kdy se vás neznámý cizinec v telefonu začne bez širšího kontextu vyptávat, jestli by vám nevadilo přeříznout mu jeho fošnu.