Snídaně v McDonald’s

To byl včera večírek. I když jste začali nasávat někdy v šest večer ve Skanzenu na Florenci, z neznámého důvodu se probouzíte o dvanáct hodin později na lavičce na brněnském Svoboďáku. Není čas řešit důvod, hlava bolí, břicho skučí bolestí. Naštěstí vám v peněžence ještě zbylo pár korun a na druhé straně náměstí právě otevírá Mekáč. A sakra! Ještě další čtyři hodiny nabízí jen snídaňová menu. Odebíráte se zvracet do nejbližšího koše.

Snídaně v McDonald’s nikomu nechutnají a nikdo o ně neprosil. Kafe z Mekáče chutná jen o trochu líp než z automatu, Hash Brown připomíná bramborový salát, z něhož někdo vybral všechnu mrkev a pak ho hodil do friťáku, a ranní McMuffiny s vajíčkem, sýrem a bůhví čím ještě vám při své chuti a velikosti rozhodně příjemný start do nového dne nezajistí.

Snídaně v McDonald
Tohle nelovinuje ani Ronald McDonald. Foto: kusine

Jelikož jsem u McDonda nějakou dobu pracoval, mohu potvrdit, že ranní zákazníci o tyto snídaňové blafy rozhodně nestojí. Ranní menu neocení ani bezďák, který někde vyštrachal dvacku na číze, ani mladý a nadějný manažer s touhou po pořádném fláku masa a ani rodina s dětmi, které se vytrvale dožadují Happy Mealu s kuřecími nugetkami.

Přitom značná část restaurací již disponuje pobočkou kavárny McCafé, která nabízí dost dobrý kafe s croissantem a nutelou asi za pade. Jako snídaně to většině lidí bohatě stačí. Vnucovat jim osmaženou bramborovou placku s tím, že si dávají po ránu něco lehkého a zdravého, je úlet.

MYVážené restaurace McDonald’s, koupit si v devět ráno hamburger nebo Big Mac menu považuji za své svrchované právo a velice mě rmoutí, když se mi ho nedostává. Nabídka snídaní by přece měla nabídku běžného sortimentu rozšiřovat, ne zcela nahrazovat.