Spam české on pošty mybychomtoudelalilepe.cz

Datovou schránku jsem si zřídil z jednoduchého důvodu – Chtěl jsem v uplynulých prezidentských volbách odvolit v Praze a nechtělo se mi vyběhávat voličské průkazy na svém domovském úřadě. Zatím pro mě nemá jiné využití, ale nikterak mě neobtěžuje, nic mě nestojí, tak nevidím důvod, proč bych se jí měl zbavovat (navíc se nám dost možná blíží další volby, že?).

Nikdy mě však nenapadalo, že se datová schránka stane útočištěm nevyžádané pošty. Už vůbec bych si nepředstavoval, že odesílatelem tohoto spamu bude Česká pošta.

Před nějakou dobou mi přišlo do datové schránky obchodní sdělení od ČP s nabídkou zřízení Datového trezoru s nějakou podivnou slevou, nebo snad dokonce na určitou dobu zdarma. Datový trezor je pro většinu fyzických osob naprostá zbytečnost, která umožňuje uchovávat zprávy v datové schránce déle než 90 dní. 100 zpráv za nějakých 720 Kč? Fakt ne, díky.

Spam České pošty v datových schránkách

Ani bych se tolik nezlobil, kdyby mi ale ČP pošta neposlala po nějaké době další zprávu o tom, že jejich jedinečná akce za 30 dní končí a včera znovu upozornění, že se konec promo nabídky blíží a že za 7 dní už budu moct být smutný, že ji nebudu moct využít.

Ačkoliv se Česká pošta, coby provozovatel datových schránek, snaží na všechny strany tvrdit, že se nejedná o obchodní sdělení, nýbrž o systémovou zprávu, jsem pevně přesvědčen, že je to prachsprostý spam. Ovšem díky této obezličce není možné zprávy podobného typu odmítnout, můžete si jen nechat přestat zasílat veškeré systémové zprávy. Idioti!

MYMilá Česká pošto, dovoluji si cítit rozdíl mezi zprávou o změnách podmínek užívání datové schránky (tedy systémovou zprávou) a nabídkou služby, kterou nechci používat (tedy obchodním sdělením). Přestaň mě tedy těmito zprávami obtěžovat, nebo mi alespoň dovol je zdvořile odmítnout.