SuperStar: Nová éra

Nemám v zásadě nic proti žánru reality show, přestože české adaptace mezinárodních formátů většinou nedopadají kdovíjak úžasně (jen vzpomeňte na Big brother či Survivora). Byl jsem ochoten akceptovat celonárodní šílenství okolo prvních (dvou) řad SuperStar a dodnes cítím velkou křivdu za vyřazení Petry Páchové a tou dobou šestnáctileté Markéty Poulíčkové (Byly to tehdy fakt hezký holky!). Ale čeho je moc, toho je příliš. A Nová éra už je zkrátka trochu „moc“.

Čím začít? Tak třeba soutěžícími. Pamatuji si Anetku, Vlastíka i Zbynďu Drdu (i když toho jenom proto, jak moc byl kdysi podobný jednomu ze spoluautorů tohoto blogu). Pak mám dlouhé okno, protože jsem měl v neděli večer obvykle lepší věci na práci. Od té doby, co píšu bakalářku, mám spoustu času, a tak si Novou éru SuperStar tajně pouštím po večerech jako kulisu. A nemohu se nezeptat. Kam se proboha poděli všichni zajímaví lidé? Je dost možné, že mám ohledně historických účastníků nasazené poněkud růžovější brýle, nicméně letos jsou mi soutěžící v podstatě lhostejní. Pokud mi nejsou lhostejní, je to jenom proto, jak rád bych jim zarazil za ty jejich kecy kovovou tyč do rekta.

Svou část díla pochopitelně na castinzích a v divadelních kolech odvedla porota, jakkoliv si myslím, že zajímavé soutěžící vybírají spíše tiší lidé od produkce, které jsme nikdy neviděli. Takže tu stejně jako vždycky máme tři od sebe nerozlišitelné hezounky, dva jakože rockery (z toho jednoho homosexuálního piráta), holku, ze které stylista udělá parodii na Avril (čau Báro Zemanová), dvě křehká stvoření, která v průběhu soutěže prozradí, že na toho pravého teprve čekají, jednu nesympatickou namyšlenou dylinu, ošklivého stydlivého kluka… a dál to všichni znáte. Ke gleečkové dokonalosti tomu chybí jen chlapec na vozíčku a coming out poloviny soutěžících.

Nojo, porota. Já měl Edíka Klezlu celkem rád, a co vy? Laciné kopance do trapnosti Ewičky Farne necháme na jindy, ovšem ta velkohubá prohlášení o skvělých výkonech, překonaných originálech (!!!), děkování za výkon a za samotnou existenci některých soutěžících by si mohli bratři v triku odpustit. Někteří z nás totiž občas mají uši.

Superstar: Nová éra

Piggy, určitě bych začal tím, že ti to dneska večer fakt moc sluší. Jsi krásná ženská. Co se týče zpěvu… tak si myslím, že to asi i překonalo originál od Mama Cass. Díky, díky za tenhle výkon. Jsi skvělá. (Foto: cletch)

A soudnost. Na rozdíl od dramaturgů. Jak jinak si vysvětlit, že tematický rockový večer uzavřela diskotékovým vystoupením slovenská (úspěšná, o tom žádná) formace Peter Bič Project? Je to hloupost, nebo pokus o morbidní vykuchání rock’n’rollu zaživa? A co na to Ego a Robert Burian?

Skutečnou třešničkou na dortu je v letošním ročníku product placement Coca Coly a Mentosek. Je jich plné studio, jsou jich plné medailonky soutěžících, webovky, určitě také vila soutěžících (zajímavá novinka, která má nalákat diváky k předplacení Voyo.cz)… je to prostě skoro tak přišerné jako Jamall. Pokud protrpíte reklamy na zmíněné produkty, můžete zhlédnout třeba exkluzivní video, kterak duchaplné fanynky obdivují své (podobně duchaplné) idoly. Na vlastní nebezpečí.

MYMilá Novo. Existuje celá řada zajímavých reality show (a nebo taky úplně jiných) formátů, které by stálo za to vyzkoušet. Ale v této zemi zkrátka nejsou stovky a tisíce zajímavých zpěváků. Moc tě prosíme, aby na nás v příštím roce nečekala Nová Nová éra SuperStar. Letošní ročník snad zachrání jedině odpanění některé(ho) ze soutěžících v přímém přenosu z vily. Pojďme o tom diskutovat!