VY: Zaručené vědecké studie

Autorem dnešního textu je Robert Smutný.

Látka XY výrazně redukuje riziko vzniku rakoviny, tvrdí vědci.

Žili jsme v bludu! Střezte se XY, je karcinogenní, varují vědci.

Připomíná vám to něco? Samozřejmě. Protože jsme echtovní Češi, tak máme rádi pomazánkový máslo; víme, že Sudeťáci si to zasloužili a jako domovskou stránku máme Seznam. Anžto Google nemá vyhledávání s obrázkama. A Seznam má kromě obrázků i Novinky.cz.

A když tento server vydá nějakou zaručenou zprávu, u níž samozřejmě uvede zdroj (tedy po nezbytném kolečku, kdy zprávu vydá zahraniční/lokální médium, potom se objeví na Twitteru a nakonec jí žurnalisté nechají projet překladačem), dá ji i do úvodního výběru nad články o Sportu a IB (dneska teda už OŠ). Pakliže je teda pořádně třaskavá. Ideální jsou autentické výpovědi z romských osad nebo hlody dr. Uzla. A pak samozřejmě studie.

VY: Zaručené vědecké studie

Tak určitě. Foto: Simen Svale Skogsrud (CC)

Je celkem jedno o čem. Jestli o potravinách, o kvalitě služeb, o chození s mobilem, o prospěšnosti pití piva, prospěšnosti vína, o prospěšnosti alkoholu, o smrtonosném alkoholu, o hubnutí po čokoládě/slanině/sádle, o domácích zvířátkách. A o sexu. Hlavně o sexu. Všechna ostatní náhodně uvedená témata nakonec stejně sklouznou k sexu (oblíbené jsou netušené afrodiziakální účinky). Když ne v článku, tak v diskusi rozhodně.

Takhle každý den. Tvrzení se samozřejmě střídají, aby na jedné straně neměl člověk špatné svědomí, že dělá něco, před čím ho celý svět varuje. A na druhé straně, aby člověk, který po kile čokolády denně nezhubne, nemohl nadávat všem vědcům. Ale jen těm, kteří dostali grant na takto potrhlou aktivitu.

VYDrazí vědci. Vezměte občas rozum do hrsti. Zamyslete se nad problémem v teple kanceláře, dejte nohy na stůl a za hodinku sepište objevnou zprávu pro své podobně obskurně orientované přátele. Ale nechtějte po společnosti, aby jí to bylo pořád předkládáno, či aby to dokonce platila.