Výrobce Kinder vajíček nenávidí děti

Scény, které se vám chystám popsat, jsou scény tragické a prosáklé slzami a jestli jste slabší povahy, tak to ani nečtěte.

Tato obžaloba Kinder Surprise se začala rodit před několika měsíci v jedné příjemné cukrárně na okraji Prahy. Byl tam milý číšník, milé ceny a milá (čti málo hlučná) rodinka s asi pětiletým hošíkem. A bylo tam také malé plato Kinder vajec, na jehož čelní straně byl vyobrazen zelený skrček ze Star Wars a celá jeho parta. Chlapec pochopitelně zatoužil po tom, stát se vlastníkem alespoň jedné Star Wars postavičky.

Rodiče se optali číšníka, zda vejce vskutku obsahují jen postavičky ze Star Wars edice a číšník jim na to odvětil, že jistý si tím být nemůže, ale žádná starší vajíčka do plata nepřidával. To rodičům stačilo a nechali chlapce, aby si z těch dvaceti kousků jeden vzal. Vybral si. Strhl obal. Rozlouskl čokoládu. Vyndal krabičku. Otevřel ji… a našel fialové autíčko. Hošík smutně svěsil hlavu. Číšník upadl do rozpaků.

Každá malá holčička jistě ve skrytu duše doufá, že ve svém Kinder Surprise najde toto: dva kusy plastu, které mají představovat káču.

Každá malá holčička jistě ve skrytu duše doufá, že ve svém Kinder Surprise najde toto: dva kusy plastu, které mají představovat káču.

Rodiče, nemohouce čelit synovu zklamání, se rozhodli zkusit štěstí ještě jednou. Zahanbený číšník po nich ani nechtěl plnou cenu. Tak si chlapec opět vybíral, tentokrát z devatenácti kousků. Soustředil se. Zavřel oči. Jedno vytáhl. Sledován celou cukrárnou strhl obal. Rozlouskl čokoládu. Vyndal krabičku. Celá cukrárna zadržela dech. Hoch krabičku otevřel. Všichni v cukrárně naprázdno polkli. Na chlapce vypadl hopík. Hopík, který ve Star Wars docela určitě neúčinkoval.

Nutno podotknout, že chlapec situaci zvládal docela dobře. Nerudnul, nekřičel, nežádal otce, aby zkopal číšníka do bezvědomí (ostatně se nezdálo, že by otec k podobné akci potřeboval přemlouvat). Hoch byl prostě jen nefalšovaně smutný. Rodiče už však došli k názoru, že další vejce nepřipadá v úvahu. Sedmdesát korun za jedno autíčko, dva hopíky a jedno totálně zdeptané dítě jim z nějakého důvodu nepřipadalo jako výhodný obchod.

Abyste neřekli, že výrobce Kinder vajíček obviňuji z nelidskosti (ano, to skutečně dělám) jen na základě jedné traumatické zkušenosti, koupila jsem si před napsáním tohoto článku také jedno Kinder Surprise – z holčičí růžové edice. Strhla jsem obal. Rozlouskla čokoládu. Vyndala krabičku. Otevřela ji. A vypadly na mě dva barevné kousky plastu, které by zřejmě měly sloužit jako káča. Věřím, že každá malá holčička očekávající roztomilého koníka podobnou „hračku“ nesmírně ocení.

MYVýrobce Kinder vajec nenávidí děti. Dávat do žlutých krabiček místo slibovaných úžasných postaviček různé zbylé kousky gumy a plastu je promyšlený způsob tyranie, na který jsou i ty nejzvrácenější mozky dějin krátké. Postavme Kinder Surprise na hanbu a ignorujme jejich existenci. Alespoň do té doby, než se jejich výrobce naučí mučit děti mnohem méně nápadným, ale o to sofistikovanějším způsobem, jako je třeba dětská obezita.