Záchody s mezipřistáním

Dnešní téma je takové choulostivé. Jednou mi jeden kamarád vyprávěl, že během své práce realitního makléře zažil zájemce o nemovitost, který během prohlídky bytu v novostavbě udělal jediné: Zašel na záchod, spláchl a po této jediné kontrole prohlásil, že to teda bere. Jsem si jist, že si tímto neověřoval pouze funkci přívodu vody, ale potřeboval se ujistit ještě v jedné mnohem důležitější záležitosti.

Nikdo totiž nechce bydlet v bytě se záchodem s mezipřistáním.

Foto: dirtyboxface, Flickr.com

Nikdy jsem nepochopil, proč takové mísy vůbec vznikly. Hodí se snad jen v případě, pokud si libujete ve šťourání se ve vlastních výkalech (nebo to nedejbože musíte dělat ze zdravotních důvodů nebo kvůli tomu, že polykáte cenné předměty či pašujete v konečníku drogy).

Drtivá většina lidí (a jakože FAKT DRTIVÁ) pak takový záchod nepotřebuje a měla by ho nenávidět.

Problémy, které záchodová mísa s mezipřistáním způsobuje, mohou být malé a klidně jenom estetické (žluté jezírko a šplíchání během stojného čůrání), ale v těch horších případech můžete dopadnout i tak, že vám ve chvíli, kdy podáváte skutečně nadstandardní výkon, bude docházet volný prostor mezi vaším zadkem a chladivým porcelánem. A to jsem na vás zvědavej, jak tohle budete řešit.

Nicméně, to stále není všechno. Jsou zaznamenané četné případy jakoby vystřižené z hororových filmů, kdy se dotyčným začal na zadnici lepit použitý toaletní papír (brrr), protože se ho tam prostě v některých případech nevešlo dostatek. Vrcholem všeho jsou pak situace, ve kterých si… Jak to říct, aby to neznělo blbě… … …prostě sáhnete.

Když ale vše ve zdraví přežijete, donutí vás trollovací záchod alespoň vzít do ruky štětku, protože svojí konstrukcí prakticky vylučuje možnost provedení tzv. čisté práce.

MYVážení sanitéři (Říkám to správně? Prostě vy, co máte na starosti serepetičky do koupelny.), okamžitě zastavte výrobu těchto zrůdných toaletních mís. Všechny, které se doposud vyrobily a prodaly, prosím zaměňte za normální a ty vadné navozte na velkou hromadu, polijte benzínem a spalte. Hm… Nebo je rozemelte a vyrobte z nich rozkošné porcelánové sošky malých mopsíků.