Zlaté Esíčka

Miluji skořici. Mohl bych se po ní utlouct. Je to, dle mého skromného (ale určitě správného) názoru, nejlepší koření na celém širém světě. Skvěle doplňuje svařené víno, v kombinaci se zmrzlinou vytváří blaho v ústech a jednou jsem si ji dokonce nasypal na pivo a kupodivu to nebylo vůbec špatné. A miluji skořicová esíčka!

Esíčka jsou jednou z mála věcí, které mě dokáží během několika vteřin přenést do sladkého dětství plného odřených kolen, modřin na rukách a později i dětské obezity. Každá chvíle s esíčky je dokonalá. Ale jenom s těmi skořicovými!

Ač neznám prakticky nikoho, kdo by preferoval tmavá esíčka před světlými, stále se bohužel prodávají pouze v té nepopulární bílo-hnědé variantě. V pořádku. Ale už se vám někdy stalo, že jste otevřeli esíčka a v nich jste nalezli pouze dvě jedinečná skořicová v hromadě tuctových kakaových? To by jeden brečel.

Zlaté Esíčka

Pak nezbývá nic jiného než sklopit hlavu a do kávy (nebo lépe teplého kakaa) si namáčet hnědá esíčka a doufat, že obsah příštího balení bude přívětivější. Ale třeba ne… Ať člověk hledá, jak hledá, ryze skořicová esíčka nebo jiné sušenky zkrátka nenajde. A zkuste třeba zmrzlinu, s tou to je ještě horší. Dokonce ani neprošel můj návrh, když jsem vymýšlel novou příchuť pro Bohemia Chips. Skořicové brambůrky by se staly hitem, to mi věřte!

A tak ještě můžeme lamentovat nad tím, proč Opavia tak sprostě ignoruje český pravopis a prodává Zlaté Esíčka, když by to (přece!) měla být Zlatá Esíčka. Nu, to je, řekněme, diskutabilní. Zcela záměrně se i Esíčka píší s velkým E na začátku, poněvadž Zlaté je pouze označení produktové řady. A měla by společnost tento název upravovat u Esíček, když u oplatek, piškotů, ruměnek a řady dalších s tím nemá problém? Jen to tak nechme, uvidíme, kdo si toho všimne.

MYOpavia, dejte nám více skořicových esíček. Svět je potřebuje. Moc!